דבר המנהל לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב

הורים ותלמידים יקרים

שנת הלימודים תיפתח ביום רביעי 1/9/21. זכינו כולנו לפעול בקהילה שמגלה הבנה וסולידריות וברובה מחוסנת. אני שמח לעדכן אתכם כי כל צוות ההוראה והעובדים באליאנס מחוסנים ומקפידים על כללי ההתנהלות בתקופה זו. גם אחוזי ההתחסנות בקרב התלמידים גבוהים. יחד עם זאת קיימות מספר כיתות בודדות בשכבות ח-יב שבהן מצב ההתחסנות אינו עולה על 70% לכן הם קיבלו הודעה בדבר ההתנהלות במידה ותל אביב תהפוך לעיר אדומה – קרי למידה מרחוק. בנוסף תלמידי שכבת ז' שנולדו בחודשים ספטמבר-דצמבר עדיין לא יכולים להתחסן, ולכן אחוזי ההתחסנות בשכבה זו הם מהנמוכים ביותר בבית הספר ונעים סביב 40%.

חשוב לעדכן כי במצב של התפרצות נצטרך לפעול במהירות והדבר יצריך דיגום בית ספרי, לכן אני מבקש בכל לשון של בקשה למלא הצהרת בריאות שנתית וטופס הסכמה שנתי לבדיקות קורונה בפורטל הורים של משרד החינוך. חשוב להדגיש כי במצב של חוסר שיתוף פעולה בדיגום הדבר עלול להביא לסגירת בית הספר על ידי משרד הבריאות ומעבר זמני ללמידה מרחוק - מצב שממנו כולנו מעוניינים להימנע. 


הנחיות ומידע אודות היערכות לבדיקות מהירות מופיעים בהמשך העמוד.

חשוב לציין כי העברת מסרים בזמן אמת אליכם ההורים הינה קריטית, לכן אנא דאגו להיות בקבוצת ההודעות הכיתתית, ואמצעותה נעביר אליכם הודעות הרלוונטיות.

כאמור שנת הלימודים תיפתח ביום רביעי – תלמידי בית הספר יגיעו ליום למידה שיוקדש להיכרות, שיחות שיתוף ותיאום ציפיות של צוותי החינוך בכדי שכולנו מורים ותלמידים נבין יחד את האתגרים הלימודיים, ואת אלה שהתווספו לנו בצוק העיתים. לתשומת לבכם - הורים וגורמי חוץ יורשו להיכנס לבית הספר בתיאום מראש ועם תו ירוק או המצאת אישור בדיקה קורונה שלילית בלבד.

אנחנו בבית הספר ערוכים ככל האפשר לשנת הלימודים ונעשה כמיטב יכולתנו לעמוד בכל האתגרים כאשר האתגר הראשון במעלה – הגעה סדירה ורציפה לבית הספר. 
אנו ערוכים ומתרגשים לקראת פתיחת שנת הלימודים: צוותי חינוך, יועצות, פסיכולוגיות, מחנכות ומורים, אנשי סיוע ומינהלה – נשמח ונקבל את פניהם של התלמידים והתלמידות שלנו. מכם הורים יקרים אנו מבקשים להיות איתנו בקשר בכל דבר ועניין, ובכל שאלה וצורך – מחנכת הכיתה היא הכתובת. משם אנו נדע לחבר את המענה המיטבי.

אין ספק כי שיתוף פעולה יהווה מסד להצלחת התלמידים והתלמידות שלנו ויטפח אקלים מיטבי שיקרין על עשייתנו החינוכית.

בשותפות
יניב בכר
מנהל ״אליאנס״ תל אביב

לימודים בצל הקורונה - 
הבהרות באשר לתכנית הלאומית לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ב

הורים יקרים,
ברוכים השבים מחופשת הקיץ!

כאן ב"אליאנס" תל-אביב אנו רואים חשיבות רבה ברציפות הלמידה בשנת הלימודים תשפ"ב תוך שמירה על בריאותם של התלמידים וצוותי ההוראה בפרט, והציבור בכלל ונקיטת מאמצים לניטור ולבידוד התחלואה.


בדיקת אנטיגן לפני פתיחת שנת הלימודים -
המטרה: גילוי תחלואה עד גיל 16, מניעת הדבקות ובידודים. מדובר בבדיקה עצמאית בבית התלמיד ע"י ההורים.
בימים שני-שלישי, 30-31 באוגוסט 2021, הנכם או ילדכם מתבקשים להגיע לבית הספר כדי לאסוף את ערכת הבדיקות
ולבצע את הבדיקה ביום שלישי 31/08/2021 - בהתאם להנחיות המופיעות בתוך הערכה ובדף הנחיות להורים-אנטיגן, בפורטל הורים אשר כולל טופס דיווח.

* חלוקת ערכת הבדיקה תבוצע
בחדר ספריה 3 בימים שני, שלישי בין השעות 08:30-14:00. עבור כל מי שנולד לאחר ה1/09/2005 (דהיינו טרם מלאו לו/לה 16 שנים).
* איסוף הערכה יכול להתבצע על ידי התלמיד עצמו ולא בהכרח על ידי ההורה

קישורים רלוונטיים:
טופס דיווח תוצאות הבדיקה למנהל ביה"ס ביום פתיחת שנה"ל
דף הוראות להורים - ביצוע בדיקה ביתית מהירה לקורונה

סרטון הסברה והדרכה להורים

לתשומת לבכם - אם התוצאה הינה חיובית חל איסור על ההורים לשלוח את הילד/ה לבית הספר ועליכם להמשיך ולפעול ע"פ הנחיות משרד הבריאות.


מגן חינוך -
המטרה: גילוי מוקדם של תחלואה במוסדות החינוך.
בדף הסכמה שנתית לביצוע בדיקות לגילוי נגיף הקורונה תוכלו להביע הסכמה באופן מקוון לבדיקות דיגום שבועיות בבית הספר - נמצא בפורטל הורים של משרד החינוך.

דף הסכמה לבדיקת דיגום מיידית לקורונה - בו תוכלו להביע הסכמה לבדיקה אם התעורר חשש להתפרצות קורונה במקרה שטרם הבעתם את הסכמתם בדף הסכמה שנתית לביצוע בדיקות לגילוי נגיף הקורונה. ככל הבדיקות ייעשו רק לתלמידים שאינם מחלימים או שאינם מחוסנים. תלמידים מחלימים או מחוסנים לא יידרשו לבדיקות.

חשוב לדעת שהבדיקות נועדו לשמור על בריאות התלמידים, להבטיח להם סביבה בריאה ורצף שגרת לימודים.

בברכה שנה בריאה ומוצלחת לכל קהילת ביה"ס אליאנס