"מכל הרגעים בזמן

למצוא אחד לאחוז בו

להגיד שהגענו

תמיד לזכור לרגע לעצור

ולהודות על מה שיש ומאיפה שבאנו"

דבר יור' הנהגת ההורים

Bird
Sun

 

המילים האופטימיות של עידן רייכל מהדהדות בתקופה הכמעט בלתי אפשרית הזאת בה לא נותר אלא למצוא רגע אחד ולאחוז בו...

ואם ברוח אופטימית אז בית הספר הוא מרכז הקהילה. לחינוך שלושה שותפים: תלמידים, הורים ומחנכים. השותפות היא מעשית ולא רק רעיונית ולכל שותף תפקיד בהנהגה חברתית, קהילתית, חינוכית ומוסרית. לכל שותף יש חלק חשוב בעיצוב סביבת החינוך והצמיחה שלו.

תפקיד הנהגת ההורים הוא יותר מכל לשמש כקול ומתווך, לדאוג ליצירת שיח כנה ופתוח עם בית הספר, לחבר לקהילה, לפרוץ גבולות ולייצר משמעות ותוכן אמיתיים למעורבות ההורים בבית הספר.

אני מאמינה שבשיח מכבד, בהרבה יצירתיות, ברצון לתמוך ולהוביל, לקחת את מה שקיים ולתת את מה שאי אפשר מתוך המערכת, להקשיב, לקבל ביקורת, ולדעת לתת ביקורת בונה אפשר לעשות שינוי אמיתי ולחזק את התקשורת בקהילת בית הספר בין ההורים המורים והתלמידים.

בשנים האחרונות כיהנתי כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר רמת אביב ג' וזו השנה השנייה שלי כיו"ר הנהגת ההורים באליאנס. בנוסף אני חברת ועד ההורים המרכזי העירוני ואלקטורית בוועד ההורים הארצי. בתקופה זו הייתי עדה מקרוב לשינויים שעברה מערכת החינוך – זו הארצית, הפוליטית, המרוחקת, זו העירונית, פורצת הדרך והמרעננת, וזו הביתית, אצלנו בבתי הספר.  

התקופה האחרונה הוכיחה מעל לכל ספק כי שיתוף פעולה הדוק בין ההורים לבית הספר הוא הכרח על מנת שנוכל לעבור את המשבר הזה, לחזק אחד את השני לגלות גמישות אמיתית ולדווח בזמן אמת על הנעשה עם ילדינו.

הנהגת ההורים השנה הפכה לנגישה יותר, הוקמה גם קבוצת נציגי כיתות במטרה לתת אוזן קשבת ומהירה לכלל ההורים והוקמה באתר זה אפשרות לפנייה ישירה למייל ההנהגה בכל נושא, עזרה, או שאלה הקשורים בהנהגת ההורים.

אנחנו מאמינים שהפכנו השנה קצת יותר לקהילה מאוחדת שיודעת לחבק ולתמוך במי שזקוק, שיודעת להיות אמפטית אך גם חדשנית ויצירתית, פורצת דרך ומובילה.

הלוואי ונדע להיות הדוגמא הטובה ביותר עבור ילדינו, עבור חוסנם, בטחונם ואושרם.

שירה אימרגליק, יו"ר הנהגת ההורים.

הודעות

תכנית הורות "מתחת לבית" להורי אליאנס

תכנית הורות "מתחת לבית" להורי אליאנס

הרצאה בנושא הורות וחינוך בתקופת קורונה

הרצאה בנושא הורות וחינוך בתקופת קורונה

Flower
פנייה להנהגת ההורים

תודה רבה, ההודעה נשלחה.