top of page

חטיבת הביניים

Bird

בית ספר "אליאנס"

Botany

בית ספר "אליאנס" הינו בית המחנך לערכי כבוד האדם, לאהבת הארץ, למעורבות חברתית ונתינה, ולמיצוי ומצוינות לימודית.

בית הספר חותר לקידום כל תלמיד ותלמידה לקראת חיים מלאי משמעות ומיצוי עצמי.

ייעודו של בית הספר להכשיר בוגר המודע לעצמו ולזהותו. אדם המעורב ואחראי מבחינה חברתית. המצויד במיומנויות רגשיות, חברתיות ולימודיות שיובילו אותו ושיסייעו לו בעולם משתנה.

חטיבת הביניים

חטיבת הביניים ב"אליאנס" הינה חטיבה ותיקה, עם מסורת של הכלה, מיצוי יכולות, מצוינות וחתירה מתמדת לחדשנות.

בחטיבה מתקיימת אווירה של משפחתיות ותחושה של ביטחון, מוגנות, טיפול פרטני וקשר אישי הדוק עם התלמידים והוריהם.  מושם דגש על דיאלוג מכבד בין כל באי ביה"ס, שיתוף והעצמת התלמידים בדרכים רבות ומגוונות.

צוות החטיבה משקיע מחשבה ועבודה רבה במטרה להפוך את המעבר מבית הספר היסודי לחט"ב כהזדמנות לשינוי, התבגרות והתפתחות תוך התחשבות בקצב ובצרכים האישיים של אחת ואחד.
מחנכי החטיבה שמים להם כמטרה להוות עבור התלמידים כתובת משמעותית להתייעצות והכוונה. הקשר האישי עם התלמידים מאפשר למחנכים ליצור סביבה חינוכית תומכת ומכילה. 

בחטיבת הביניים אנו שמים דגש על למידה משמעותית ומאתגרת המותאמת למאפייני הגיל ועונה על  שתי מטרות עיקריות: האחת הצבת אתגרים ופיתוח הסקרנות בתחומי הידע השונים, והשניה, הקניית הרגלים ומיומנויות למידה, הנדרשים­ בכל שלבי הלימוד בתיכון ומעבר לו.

בצד הצבת דרישות לימודיות, חשוב לנו לתת מענה אישי לכל תלמידה ותלמיד על מנת שיוכלו להביא לידי מימוש את הפוטנציאל האישי שלהם.

בתהליכי הלמידה צוות המורים שם דגש על שלל מיומנויות לומד, הדרושות לחיים במאה ה- 21 לצד כישוריו ויכולותיו של כל תלמיד מצטיין ומתקשה כאחד. המטרה בתוכנית זו היא לזמן לתלמיד התנסויות במגוון מיומנויות למידה על מנת להפוך אותו ללומד עצמאי, סקרן, בעל דעה אישית, חשיבה ביקורתית, יכולת לפתור בעיות, אחראי ללמידה ומעורב בחיי הקהילה הסובבת אותו.

תכניות מיוחדות המתקיימות בחטיבה:

Kayaking
  1. שיעורי ימאות בשכבה ז'.

  2. שיעורי אסטרטגיות למידה.

  3. מועדון ספורט בית ספרי.

  4. מסלול מנהיגות באנגלית.

  5. למידה מבוססת פרויקטים.

  6. תכנית דיבייט.

  7. תאטרון "עדות" – לחיות כדי לספר.

  8. לימודי ח"ץ.

Boys During a Gymnastics Practice
Basketball

רישום לחטיבה

תלמידי ותלמידות כיתות ו' היקרים,

השיבוץ שלכם לכיתה ז' הוא אוטומטי לפי מרחב החינוך אליו משתייך בית הספר היסודי שלכם.

בתי הספר המשויכים אוטומטית לבית ספר "אליאנס":

אילנות

ארזים

ניצנים

הורי תלמידי וו

בוגרי ובוגרות כיתות ו' והוריהם היקרים שלום רב,

צוות חטיבת הביניים "אליאנס" מברכים אתכם עם הצטרפותכם למשפחת "אליאנס".

המעבר לתיכון פותח תקופה חדשה ומרגשת. ילדיכם סיימו את הלימודים בבית הספר היסודי וניצבים על סף צומת מרכזי ומשמעותי בחייהם של כל נער ונערה.

מעברים מכל סוג דורשים מכל אחד ואחת מאיתנו היערכות מוקדמת והסתגלות רגשית. קל וחומר מעבר מבית ספר יסודי קטן לבית ספר גדול, הדורש בנוסף הסתגלות חברתית וכמובן לימודית. ההתרגשות וסימני השאלה הם חלק בלתי נפרד מתהליך זה.

הצוות החינוכי של חט"ב מקדם בברכה את ילדיכם ונכון לסייע לכל התלמידים במהלך השנים בהן ילמדו בבית הספר. אנחנו נפעל לטובת מימוש הפוטנציאל האישי שלהם, נכיר ונעשה כמיטב יכולתנו לחזק את החוזקות ואת תחומי העניין שלהם.

רישום התלמידים ייעשה באופן מקוון,

על מנת שנוכל לבצע את הרישום באופן יעיל, יש למלא את המסמכים המצורפים:

טפסים מקוונים

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

כדי להפיג מעט מן החששות וכדי לאפשר לתלמידים להכיר את המחנכים שילוו אותם, יקבלו התלמידים הזמנה לפגישה אישית עם מחנכ.ת הכיתה בשבוע האחרון של חודש אוגוסט
 

הורים יקרים,

יועצת השכבה, רכזת  השכבה, ואנו מאחלים לכם ולילדים בהצלחה בתהליך ההסתגלות והכניסה לחטיבה. דלתנו תמיד פתוחה לשאלות והבהרות נוספות, אנא הרגישו חופשי לפנות אלינו - צור קשר 

טפסים מקוונים
bottom of page