דבר יור' הנהגת ההורים

Bird

 

המילים האופטימיות של עידן רייכל מהדהדות בתקופה הכמעט בלתי אפשרית הזאת בה לא נותר אלא למצוא רגע אחד ולאחוז בו...

ואם ברוח אופטימית אז בית הספר הוא מרכז הקהילה. לחינוך שלושה שותפים: תלמידים, הורים ומחנכים. השותפות היא מעשית ולא רק רעיונית ולכל שותף תפקיד בהנהגה חברתית, קהילתית, חינוכית ומוסרית. לכל שותף יש חלק חשוב בעיצוב סביבת החינוך והצמיחה שלו.

תפקיד הנהגת ההורים הוא יותר מכל לשמש כקול ומתווך, לדאוג ליצירת שיח כנה ופתוח עם בית הספר, לחבר לקהילה, לפרוץ גבולות ולייצר משמעות ותוכן אמיתיים למעורבות ההורים בבית הספר.

אני מאמינה שבשיח מכבד, בהרבה יצירתיות, ברצון לתמוך ולהוביל, לקחת את מה שקיים ולתת את מה שאי אפשר מתוך המערכת, להקשיב, לקבל ביקורת, ולדעת לתת ביקורת בונה אפשר לעשות שינוי אמיתי ולחזק את התקשורת בקהילת בית הספר בין ההורים המורים והתלמידים.

בשנים האחרונות כיהנתי כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר רמת אביב ג' וזו השנה השנייה שלי כיו"ר הנהגת ההורים באליאנס. בנוסף אני חברת ועד ההורים המרכזי העירוני ואלקטורית בוועד ההורים הארצי. בתקופה זו הייתי עדה מקרוב לשינויים שעברה מערכת החינוך – זו הארצית, הפוליטית, המרוחקת, זו העירונית, פורצת הדרך והמרעננת, וזו הביתית, אצלנו בבתי הספר.  

התקופה האחרונה הוכיחה מעל לכל ספק כי שיתוף פעולה הדוק בין ההורים לבית הספר הוא הכרח על מנת שנוכל לעבור את המשבר הזה, לחזק אחד את השני לגלות גמישות אמיתית ולדווח בזמן אמת על הנעשה עם ילדינו.

הנהגת ההורים השנה הפכה לנגישה יותר, הוקמה גם קבוצת נציגי כיתות במטרה לתת אוזן קשבת ומהירה לכלל ההורים והוקמה באתר זה אפשרות לפנייה ישירה למייל ההנהגה בכל נושא, עזרה, או שאלה הקשורים בהנהגת ההורים.

אנחנו מאמינים שהפכנו השנה קצת יותר לקהילה מאוחדת שיודעת לחבק ולתמוך במי שזקוק, שיודעת להיות אמפטית אך גם חדשנית ויצירתית, פורצת דרך ומובילה.

הלוואי ונדע להיות הדוגמא הטובה ביותר עבור ילדינו, עבור חוסנם, בטחונם ואושרם.

שירה אימרגליק, יו"ר הנהגת ההורים.

Sun

"מכל הרגעים בזמן

למצוא אחד לאחוז בו

להגיד שהגענו

תמיד לזכור לרגע לעצור

ולהודות על מה שיש ומאיפה שבאנו"

מאי 2022

פרויקט מארחים קהילה

 

אחרי שבוע מרגש, מעצים, שחשף את הכישרון, הלב הגדול, והנכונות לשתף ולהשתתף של עשרות הורים מקהילת אליאנס, אנחנו גאים לשלוח לכם את הסרטון שמציג הצצה למה שעבר עלינו השבוע.

לאור תגובות מדהימות שקיבלנו מכם ההורים, אנחנו כבר גאים להודיע שבשבועות הקרובים נוציא הודעה לגבי
"מארחים קהילה 2" שצפוי להתקיים ממש בפתיחת שנת הלימודים הבאה. 

קצת רקע -
פרויקט "מארחים קהילה" נולד לפני כשנה וחצי כאשר הבנו כי טוב שכן קרוב. בעקבות הקורונה והרגשנו את הצורך להכיר את הקהילה שלנו באופן אישי יותר. מטרת הפרויקט הייתה לחבר את הקהילה במקום הכי אישי - בבית ולשתף ביכולות, כישרונות וידע.אחרי פניה אליכם, ושיחות עם כל מי שהציע פעילות נבחרו המופעים הבאים: מה עובר על המוח של המתבגר כשהוא מתנסה בסמים? סדנת עיצוב ותפירה של בגדים שכבר לא לובשים; איך שוזרים פרחים בצורה מקצועית? צוואות יפויי כוח ומה הקשר לגיל 40?  היכולת לקפל - אוריגמי – לא רק לגאונים; קולינריה מודעת וטעימות; ואיך הופכים את הבית שלנו לחלל מעוצב ואישי? 

אנחנו מבקשים להודות גם מעל במה זו לכל המפעילים/המרצים והמארחים: מרין כהן, עו"ד עדי אנוך, קרן גולד, מאיה דרין לוקץ', אלי ויעל בראל, מירי בניאן, ד"ר רביד דורון, פאינה בדני, וענבר בן צבי.

שיהיה סופ"ש שקט ונעים,
שירה אימרגליק - יו"ר הנהגת ההורים

עדכונים

 
פנייה להנהגת ההורים

תודה רבה, ההודעה נשלחה.

Flower