דבר יור' הנהגת ההורים

 

המילים האופטימיות של עידן רייכל מהדהדות בתקופה הכמעט בלתי אפשרית הזאת בה לא נותר אלא למצוא רגע אחד ולאחוז בו...

ואם ברוח אופטימית אז בית הספר הוא מרכז הקהילה. לחינוך שלושה שותפים: תלמידים, הורים ומחנכים. השותפות היא מעשית ולא רק רעיונית ולכל שותף תפקיד בהנהגה חברתית, קהילתית, חינוכית ומוסרית. לכל שותף יש חלק חשוב בעיצוב סביבת החינוך והצמיחה שלו.

תפקיד הנהגת ההורים הוא יותר מכל לשמש כקול ומתווך, לדאוג ליצירת שיח כנה ופתוח עם בית הספר, לחבר לקהילה, לפרוץ גבולות ולייצר משמעות ותוכן אמיתיים למעורבות ההורים בבית הספר.

אני מאמינה שבשיח מכבד, בהרבה יצירתיות, ברצון לתמוך ולהוביל, לקחת את מה שקיים ולתת את מה שאי אפשר מתוך המערכת, להקשיב, לקבל ביקורת, ולדעת לתת ביקורת בונה אפשר לעשות שינוי אמיתי ולחזק את התקשורת בקהילת בית הספר בין ההורים המורים והתלמידים.

בשנים האחרונות כיהנתי כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר רמת אביב ג' וזו השנה השנייה שלי כיו"ר הנהגת ההורים באליאנס. בנוסף אני חברת ועד ההורים המרכזי העירוני ואלקטורית בוועד ההורים הארצי. בתקופה זו הייתי עדה מקרוב לשינויים שעברה מערכת החינוך – זו הארצית, הפוליטית, המרוחקת, זו העירונית, פורצת הדרך והמרעננת, וזו הביתית, אצלנו בבתי הספר.  

התקופה האחרונה הוכיחה מעל לכל ספק כי שיתוף פעולה הדוק בין ההורים לבית הספר הוא הכרח על מנת שנוכל לעבור את המשבר הזה, לחזק אחד את השני לגלות גמישות אמיתית ולדווח בזמן אמת על הנעשה עם ילדינו.

הנהגת ההורים השנה הפכה לנגישה יותר, הוקמה גם קבוצת נציגי כיתות במטרה לתת אוזן קשבת ומהירה לכלל ההורים והוקמה באתר זה אפשרות לפנייה ישירה למייל ההנהגה בכל נושא, עזרה, או שאלה הקשורים בהנהגת ההורים.

אנחנו מאמינים שהפכנו השנה קצת יותר לקהילה מאוחדת שיודעת לחבק ולתמוך במי שזקוק, שיודעת להיות אמפטית אך גם חדשנית ויצירתית, פורצת דרך ומובילה.

הלוואי ונדע להיות הדוגמא הטובה ביותר עבור ילדינו, עבור חוסנם, בטחונם ואושרם.

שירה אימרגליק, יו"ר הנהגת ההורים.

"מכל הרגעים בזמן

למצוא אחד לאחוז בו

להגיד שהגענו

תמיד לזכור לרגע לעצור

ולהודות על מה שיש ומאיפה שבאנו"

Family Decorating Eggs

                הרצאה בנושא הורות וחינוך בתקופת קורונה

שירה אימרגליק- יו"ר הנהגת הורים

ועכשיו בחינם!  ההשתפות מותנית הרישום מראש . הזדרזו להירשם ❤️

אתם בחרתם: הרצאה בנושא הורות וחינוך בתקופת קורונה תתקיים לקהילת אליאנס כבר ב 12.11.2020  . הנהגת הורים פעלה ליצירת מעגל תמיכה וכלים אפקטיביים להורים בניסיון לסייע לכולנו להתמודד עם הצרכים  של ילדינו בתקופה זו. לצורך כך, בשיתוף פעולה מלא ובתמיכת בית הספר  פנינו לעיריית תל אביב -יפו למרכז להורות.  הסקר שעניתם עליו חידד את הצרכים והרצונות, ויחד יצרנו תוכנית המותאמת לקהילת הורי אליאנס.התוכנית שנבחרה מורכבת מסדרת הרצאות לאורך כל השנה בנושאים שאתם העלתם וכן מבנייה של קבוצות הנחיית הורים.  בהרצאה ראשונה לפתיחת הפעילויות השנה, נדבר על המתבגרים ועלינו ההורים:הקורונה מביאה איתה התמודדויות חדשות.  בהרצאה ננסה להבין מה עובר על המתבגרים בתקופה הסוערת בחייהם, מה עובר עלינו,  ואיך נוכל  לסייע בנושאי הבדידות החברתית ומיומנויות התקשורת שהשתנו ולשמור על יחסים טובים. הרצאה פרקטית מלווה בדוגמאות מחיי היום-יום בסיומה תצאו עם כלים פרקטיים ליישום בבית.מתי? יום חמישי , 12.11.20  בשעה 20:30איפה? בזום (קישור ישלח ביום המפגש)* כמה ואיך? לאור המצב החליטה העירייה לתת מימון מלא להרצאה - מי ששילם 20 ש"ח - כספו יוחזר תוך 3 ימי עבודה. *ההשתפות מותנית ברישום מראש!

 הרשמה בלינק הבא:                                                                                            

   https://www.eventer.co.il/nxjj3 

 פרטים לגבי מועדי פתיחת קבוצות ההורים ישלחו בסיום ההרצאה.

 
פנייה להנהגת ההורים
דיגיטלי.png

הילקוט הדיגיטלי

קלאסרום.png

קלאסרום

משוב ת.png

משוב הורים תלמידים

מנהל.png

מנהל החינוך עיריית ת"א

Alliance High School Tel Aviv     בית ספר אליאנס תל אביב